Proč investovat do diamantů?

  • Maximální koncentrace bohatství. Neexistuje srovnatelná hodnota v ekvivalentním objemu. Srovnatelná cena je například s 60 kg ryzího zlata.
  • Stálý nárůst ceny. Kontinuální meziroční nárůst ceny bez kolísání jako u měnových kursů či jiných komodit. Jediné dva výkyvy za posledních 100 let byly v období 1978 – 1981 a konec roku 2010.


Cena 1-carat round (USD)


Cena 3-carat round (USD)Cena 5-carat round (USD)
Určitému objemu investice odpovídá určitá míra výnosu, při možnosti volby složení portfolia v závislosti na velikosti diamantů a jejich likviditě.Vývoj ceny diamantu a její zhodnocení za posledních 25 let.

 

  • Nejstabilnější investice posledního desetiletí. V průběhu času je diamant díky svému konzervativnímu a stálému nárůstu vyhodnocen společně se zlatem jako nejstabilnější investiční nástroj. Toto se projevilo především v dobách ekonomických krizí. Od poloviny roku 2007 prudce narůstal zájem o investiční diamanty (souvislost s hypoteční krizí), což zvedalo velmi významně jejich cenu až do poloviny roku 2008. Od této doby je cena stabilní (ovšem roste síla dolaru, což se projevilo při nárůstu reálné hodnoty), pouze ke konci roku 2008 byl lehký pokles tržních cen. Nicméně i přes toto byl celkový nárůst za rok 2008 v kladných číslech.
  • Diamant nezná hranice. Hodnota diamantů se přepočítává přes USD a je shodná po celém světě. Nejefektivnějším místem obchodu jsou diamantové bursy, které jsou po celém světě, a je jich téměř 30. Vysoká mobilita, snadný, nenápadný transport. Na broušené diamanty nejsou nikde ve světě žádná embarga.
  • Symbol bohatství a prosperity. Od pradávna součástí pokladů, korunovačních klenotů a všech dědictví významných rodů bylo zlato a diamanty. Dnes si například anglickou královnu na veřejnosti nedokážeme představit bez krásných diamantových šperků.
  • Diskrétní bohatství. Vlastníte-li například nemovitosti, auto, loď či letadlo, každý dotazem na katastru nemovitostí či v příslušném registru zjistí, jaký je váš majetek. Sbíráte-li starožitnosti, rovněž neuniknete pozornosti svého okolí. Ovšem diamanty, pokud nechcete, nikdo nevidí, jen vy.
  • Diamantový šperk - nadčasový dar. Estetická hodnota diamantu je patrná již na první pohled. Diamanty jsou věčné a jsou inspirující svou krásou a třpytem. Nepředstavují jen racionální investici, je to vášeň! Diamant jako dar vždy vyjadřuje velikost a hloubku vztahu k obdarované osobě. Je to dar, na který se nezapomíná. Diamanty se předávají z generace na generaci, děje se tak již po staletí.
  • Diamant zakládá tradici. Diamant jako investice a efektivní forma úschovy majetku se využívá po staletí. Vždy kombinoval krásu s vysokou hodnotou. V současné době je do diamantů ukládáno 7 % disponibilních prostředků občanů zemí EU. Diamantový šperk a jeho předávání z generace na generaci vyjadřuje soudržnost rodů v průběhu času.
  • Výjimečné fyzikální vlastnosti. Diamant nezničitelná investice. Všechny předchozí body jsou možné především díky výjimečným fyzikálním vlastnostem tohoto nerostu. Je nejtvrdším materiálem naší planety, odolný vůči všem chemickým sloučeninám a vysokým teplotám (do 1300°C).